Informacje o firmie

Kim jesteśmy.

Evertop to młoda dynamicznie rozwijająca się firma bazująca na zespole doświadczonych specjalistów.

Trzon spółki stanowi grupa inżynierów, absolwentów Politechniki Śląskiej w Gliwicach, posiadających wieloletnie doświadczenie w branży IT. Uzupełnieniem są młodzi ambitni pracownicy, posiadający szeroki wachlarz umiejętności wymaganych w realizowanych przez nas projektach.

Siedziba spółki znajduje się w centrum Śląska, natomiast obsługujemy klientów na terenie całej Polski, a także tych zlokalizowanych za granicą.

Co robimy?

Główną dziedziną, w której się specjalizujemy jest tworzenie oprogramowania. Podchodzimy do tego procesu z najwyższą starannością dbając o to, aby każdy element był wykonany prawidłowo. Ponieważ tworzymy przede wszystkim dedykowane systemy informatyczne, muszą być one jak najlepiej dopasowane do potrzeb naszych klientów. W związku z tym przy produkcji oprogramowania bardzo duży nacisk kładziemy na fazę analizy, tak aby poznać wymagania stawiane przed naszymi systemami.

Realizowane przez nas projekty dotyczą różnych dziedzin życia i biznesu, nie mniej dzięki naszym doświadczeniom udało nam się wypracować solidną pozycję w kilku z nich:

Ochrona środowiska

Specjalizujemy się w tworzeniu dedykowanych systemów informatycznych.

Aktywnie działamy na rynku systemów informatycznych związanych z ochroną środowiska. Świadczymy usługi dla klientów na szczeblu centralnym jak i lokalnym. Możemy się pochwalić realizacjami między innymi dla: Ministerstwa Środowiska czy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Medycyna

Od samego początku istnienia tworzymy rozwiązania informatyczne związane z medycyną. Zrealizowaliśmy między innymi kilka wdrożeń dotyczących zarządzaniem aparaturą medyczną w szpitalach. Jesteśmy również autoryzowanym partnerem Comarch w zakresie OPTIMEDu 24, który jest kompleksowym system do zarządzania przychodnią.

Sprawiedliwość

Posiadamy doświadczenia w realizacji systemów informatycznych związanych z domeną sądowniczą. Posiadamy kompetencje tworzenia i utrzymywania Rejestrów Sądowych na szczeblu centralnym. Mamy również doświadczenie z bardzo rozległymi systemami wdrożonymi czy to na poziomie sądów apelacyjnych czy też okręgowych lub rejonowych.

Energetyka

Branża energetyczna stanowi ogromną gałąź przemysłu w naszym kraju. Dzięki naszemu doświadczeniu w realizacji projektów w tej dziedzinie zdobyliśmy zaufanie m.in. spółek z grupy Tauron.

Poza produkcją oprogramowania zajmujemy się również outsourcingiem, consultingiem i tworzeniem dedykowanych rozwiązań sprzętowych.

Dlaczego my?

Jesteśmy doświadczonym, a jednocześnie bardzo ambitnym zespołem. Chętnie realizujemy projekty nietypowe, czasem trudne, czasem wymagające zupełnie innej perspektywy. Zawsze staramy się patrzeć na rzeczywistość z pewnym wyprzedzeniem tak aby nie stracić kontaktu z najnowocześniejszymi technologiami i móc reagować nie tylko na aktualne potrzeby klienta, ale także te przyszłe.

Naszymi zaletami są również duża elastyczność i szybki proces podejmowania decyzji. Bardzo ułatwia to współpracę i minimalizuje liczbę problemów w komunikacji na linii klient – wykonawca.

Nasze kompetencje

Kompetencje, posiadane przez naszą wykwalifikowaną kadrę, pozwalają na świadczenie szeregu specjalistycznych usług IT. Wiedza oraz doświadczenie jest potwierdzone licznymi certyfikatami:

Zarządzanie projektami

PRINCE2 jest programem certyfikacji dla osób wykazujących swoje doświadczenie w stosowaniu metodyki zarządzania projektami opartej na produktach.

Zarządzanie usługami

Certyfikat ITIL potwierdza umiejętność doskonalenia wewnętrznych procesów oraz zarządzania usługami informatycznymi w oparciu o najlepsze praktyki ITIL® V3 / 2011.

Architektura korporacyjna

Certyfikat potwierdza znajomość frameworka TOGAF, który zapewnia kompleksowe podejście do projektowania, planowania, implementacji oraz zarządzania informacyjną architekturą organizacji.

Inżynieria systemów

Certyfikat UML to potwierdzenie znajomości zunifikowany język modelowania do modelowania procesów biznesowych, inżynierii systemów i reprezentowania struktur organizacyjnych.

Zarządzanie projektami

Certyfikat AgilePM gwarantuje pełną realizację oczekiwań klienta, gdyż dostarcza właśnie to, czego klient potrzebuje, a nie tylko to, co klient początkowo zamówił. Dzięki temu jesteśmy w stanie dogłębnie zrozumieć jego potrzeby i wspólnie opracować rozwiązania, które będą odpowiednie.

Jakość oprogramowania

Certyfikacja ISTQB poświadcza znajomość zagadnień związanych z zapewnianiem jakości poprzez planowanie, wykonywanie i zarządzanie testami oprogramowania.

Seria specjalistyczna

Certyfikacja MCTS wyróżnia profesjonalistów IT oraz programistów poprzez potwierdzenie ich ponad przeciętnej wiedzy i doświadczenia.

Certyfikacja ekspercka

Certyfikat MCSD potwierdza zdolność do projektowania i rozwoju rozwiązań biznesowych na wiele typów urządzeń.

Certyfikacja ekspercka

Certyfikat MCPD potwierdza zaawansowane umiejętności techniczne w zakresie wytwarzania oprogramowania.