2017-02-02
  •  
  •  

Evertop nominowany do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju

Evertop Sp. z o. o. otrzymał nominację do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2017 za projekt System wspomagający niszczenie zmian nowotworowych w jamie brzusznej technikami małoinwazyjnymi.

Organizatorem konkursu jest Centrum Inteligentnego Rozwoju, partnerem merytorycznym Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju, a patronem medialnym sekcja „Rzecz o Innowacjach”, która ukazuje się w Rzeczpospolitej i w Pulsie Biznesu. Do wspomnianej nagrody, nominowane zostały podmioty, które realizują innowacyjne projekty korzystając zarówno z własnych środków jak i środków pochodzących z krajowych i unijnych funduszy.

Wyróżniony projekt ma w znaczący sposób ułatwić lekarzom określanie położenia guza, dokładne zaplanowanie zabiegu, a finalnie precyzyjne wyeliminowanie zmian nowotworowych. Za pomocą tomografu komputerowego zostanie wykonana seria zdjęć radiologicznych, w różnych fazach oddechowych. Przy użyciu zaawansowanych algorytmów dostarczonych przez Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej pod przewodnictwem prof. Dominika Spinczyka, określone zostanie położenie poszczególnych organów. Następnie powstanie ich trójwymiarowy obraz. Na sali operacyjnej znajdować będzie się ekran prezentujący trójwymiarowy obraz jamy brzusznej, ukazujący aktualną pozycję narzędzi chirurgicznych wprowadzonych przez lekarza.

Evertop przy realizacji projektu korzysta z dofinansowania NCBiR w ramach programu Innomed.