Graficzny Konfigurator VOX

Konfiguratory mebli umożliwiające wizualizacje produktów i aranżacji wnętrz zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Klient: Meble VOX
Branża: Meblarska, wykończenia i aranżacji wnętrz
Stworzyliśmy intuicyjne narzędzie składające się z graficznych konfiguratorów mebli. Każda kolekcja posiada odrębny konfigurator, dzięki któremu klient może wirtualnie „zaprojektować” i zwizualizować własny unikatowy produkt.

Kim jest Klient?

VOX jest innowacyjną firmą wnętrzarską dostępną w Polsce. To sieć salonów meblowych, a także platforma sprzedaży online produktów i usług związanych z urządzaniem wnętrz. Charakterystyczną cechą oferty firmy jest możliwość indywidualnego dostosowania produktów specjalnie do potrzeb klienta.


Cel projektu

Celem projektu jest utworzenie funkcjonalnych narzędzi, które umożliwią klientom dobieranie i modyfikacje mebli we własnym zakresie. Dzięki temu klient jest w stanie w domowych warunkach zaprojektować sobie unikatowe wnętrze.
Ponadto konfiguratory używane są również przez konsultantów w salonach mebli VOX, co pozwala im podczas wizyt klientów, prezentować wizualizacje wnętrz i dobierać meble stosownie do przedstawionych potrzeb.


Konfiguratory mebli umożliwiające wizualizacje produktów i aranżacji wnętrz zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Rozwiązania

Stworzyliśmy w pełni autorskie graficzne konfiguratory czterech kolekcji mebli: Balance, Mio, Simple, Nature. Narzędzia te, umożliwiają użytkownikom konfigurowanie i wizualizowanie mebli.
Klient ma do dyspozycji zarys mebla, który może rozbudowywać w dowolnej kompozycji łącząc ze sobą wybrane elementy w określonych kolorach. Dzięki temu otrzyma niepowtarzalny produkt w pełni spełniający jego oczekiwania. Ponadto meble można umieszczać w pomieszczeniu i finalnie stworzyć cały układ wnętrza. To, jak bardzo użyteczny będzie dany produkt i jak wkomponuje się w pomieszczenie, zależy wyłącznie od wyobraźni użytkownika.


Konfiguratory mebli umożliwiające wizualizacje produktów i aranżacji wnętrz zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Wyzwania

  • praca w starej technologii Flash,
  • przepisanie na nową technologię,
  • dopasowanie do stale zmieniającej się technologii – wizualizacja zależna od systemu operacyjnego, przeglądarki czy producenta,
  • poprawa szybkości i efektywności działania.

Przyszłość

Obecnie pracujemy nad konfiguratorem dla kolekcji Creative. Wdrażamy funkcjonalność opartą na wizualizacji mebli w trójwymiarze, dzięki czemu będzie można odwracać każdy mebel w dowolnym kierunku. To pozwoli użytkownikom jeszcze lepiej zobrazować projekt wnętrza.


logo stopka
Copyright ©2024, Evertop Sp. z o.o. | Polityka prywatności
scroll to top