Infoforum

System obsługujący konferencje dotyczące aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej.

Klient: Fundacja Instytut Studiów Wschodnich (Forum Ekonomiczne)
Branża: Organizacja Pozarządowa
Portal składa się ze strony internetowej i aplikacji mobilnej, które gromadzą wszelkie potrzebne informacje dla uczestników konferencji z dodatkową możliwością komunikacji z innymi użytkownikami.

Kim jest Klient?

Fundacja Instytut Studiów Wschodnich prowadzi działalność na rzecz współpracy pomiędzy państwami europejskimi, szczególnie Europy Środkowej i Wschodniej. Najważniejszym przedsięwzięciem Instytutu jest Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju, które istnieje od 1992 roku i jest kluczowym miejscem spotkań elit polityczno-biznesowych w Europie. Celem Forum jest stworzenie sprzyjających warunków dla rozwoju kontaktów politycznych i gospodarczych, a także kulturalnych i naukowych pomiędzy państwami UE i ich sąsiadami.


Cel projektu

Celem projektu było stworzenie platformy, gdzie w jednym miejscu uczestnicy konferencji będą mogli znaleźć wszystkie informacje zarówno organizacyjne, takie jak program czy imprezy towarzyszące, jak i osobiste: zakwaterowanie, transport czy zaproszenia na zamknięte spotkania. Istotne było również wprowadzenie możliwości komunikacji z innymi uczestnikami oraz personalizacja programu poprzez wybranie interesujących wydarzeń.


System obsługujący konferencje dotyczące aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej.

Rezultat

Klient otrzymał aplikację webową Infoforum z dostępem do informacji o konferencjach takich jak:

  • IV Forum Przemysłowe
  • XIII Forum Europa – Ukraina
  • I Europejski Kongres Samorządów
  • XXX Forum Ekonomiczne

Dodatkową funkcjonalnością aplikacji jest Twitter feed.


Rozwiązania

Zbudowano portal i aplikację mobilną z szeregiem funkcjonalności dla uczestników konferencji. W jednym miejscu, każdy uczestnik ma zebrane kluczowe informacje dotyczące wydarzenia, w którym bierze udział. Istotnym i praktycznym narzędziem jest globalna wyszukiwarka, dzięki której można znaleźć innych uczestników z krótkim bio, a także całą agendę konferencji z harmonogramem poszczególnych debat. Dodatkowo użytkownik może ułożyć własny program – wybrać interesujące go wydarzenie posługując się wybranymi ścieżkami tematycznymi, a następnie ustawić je w prywatnym kalendarzu.

Ponadto w aplikacji wyświetlają się automatyczne powiadomienia związane z programem konferencji oraz zaproszenia na wydarzenia specjalne. Użytkownicy mogą wymieniać się między sobą wiadomościami. Dodatkową funkcją są interaktywne mapki centrum kongresowego zintegrowane z google maps oraz kalendarz towarzyszących wydarzeń kulturalnych.

Dostęp do portalu jest możliwy także bez logowania, jednak informacje są wtedy ograniczone. Do dyspozycji mamy dwie wersje językowe: polski i angielski.


System obsługujący konferencje dotyczące aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej.

Wyzwania

Stworzenie kompleksowego i intuicyjnego narzędzia dla gości konferencji.


Przyszłość

Platforma posiada również opcję rozszerzenia o inne konferencje w przyszłości.


logo stopka
Copyright ©2024, Evertop Sp. z o.o. | Polityka prywatności
scroll to top