Blog

9 Powodów Dlaczego Warto Dołączyć Do Zespołu Evertop

26 maja 2021
dlaczego warto dolaczyc do zespolu evertop

Każdy wybiera nowe miejsce pracy według własnych preferencji, jednak gdy możliwości jest więcej, trudniej jest podjąć decyzję. Wpływają na nią różne czynniki, takie jak lokalizacja, wynagrodzenie czy kultura pracy. Niektórzy rekruterzy lubią zadawać kandydatom pytanie „Dlaczego chcesz tutaj pracować?”. Dlatego warto o samej firmie dowiedzieć się więcej i odpowiedzieć sobie szczerze na to pytanie, a przy okazji można zaplusować w oczach rekrutera.

Dzisiejszy artykuł ma na celu przedstawienie wartości jakie Evertop ma do zaoferowania, jak pracujemy i co jest dla nas ważne. Jeżeli zastanawiasz się czy warto do nas dołączyć, mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci podjąć decyzję.

 

Dlaczego powinieneś dołączyć do Evertop?

1. Dbamy o naszych pracowników

Stale powtarzamy, że najważniejsi są dla nas ludzie. Co może wydawać się banałem, ale bez nich nie osiągalibyśmy sukcesów. Dlatego mocno w nich wierzymy, wspieramy i ufamy powierzając im ważne zadania. Zapewniamy im stałą możliwość rozwoju, dzięki czemu mogą poszerzać swoje kompetencje i nabierać nowych doświadczeń. Dodatkowo chętnie dzielimy się nawzajem wiedzą. Zawsze staramy się dbać o dobrą atmosferę w firmie, aby pracowało nam się lepiej.

zespol

2. Nasze projekty są różnorodne

Myślę, że jest to duża zaleta dla tych, którzy nie lubią rutynowych zadań nad jednym produktem. U nas każdy projekt jest inny, dzięki czemu nie grozi nam monotonia. Kolejnym plusem jest fakt, że pracujemy z klientami publicznymi i prywatnymi, a także polskimi i zagranicznymi. Średni czas trwania jednego projektu to mniej więcej 6-9 miesięcy.

3. Samodzielnie dobieramy odpowiednie narzędzia

Mamy też możliwość zadecydowania o wykorzystaniu nowych technologii. Nie skupiamy się tylko na jednym, przestarzałym podejściu. Odpowiednio dobieramy zarówno języki programowania, jak i narzędzia i biblioteki. Dzięki nim budowane są nowoczesne rozwiązania dla naszych klientów.

4. Znajdujemy się w dobrej lokalizacji

Nasza firma mieści się w nowoczesnym biurowcu w Chorzowie, który niedawno został wybudowany. Dojazd do biura jest niezwykle dogodny zarówno dla osób poruszających się samochodem, jak i dla tych którzy podróżują autobusem, tramwajem czy nawet pociągiem. Wszystko jest w pobliżu, dlatego szybko i łatwo można dostać się na miejsce z każdego miasta na Śląsku.

lokalizacja

5. Dajemy szansę nowym osobom na rozpoczęcie kariery w IT

Jeżeli jesteś właśnie na początku drogi swojej kariery, nasza firma jest dobrą opcją, aby nabyć pierwsze doświadczenie, ponieważ co jakiś czas szukamy praktykantów i stażystów na stanowiska developerskie i testerskie. To co nas wyróżnia to fakt, że w trakcie trwania praktyk, nierzadko zdarza się, że takie osoby przydzielane są do zewnętrznych projektów. Dzięki temu mogą zobaczyć jak dokładnie wygląda proces tworzenia oprogramowania, jakie wyzwania się pojawiają, jak pracuje się w zespole, a także mają możliwość uczestniczenia w spotkaniach. Mimo odpowiedzialności za otrzymane zadania, cały czas ma nad sobą swojego przełożonego, który wspiera i pomaga, gdy pojawiają się jakieś wątpliwości lub trudniejsze sytuacje. Z biegiem czasu praca staje się coraz bardziej samodzielna, co może zaowocować tym, że taka osoba zostanie u nas na dłużej. Dodatkowo jesteśmy także elastyczni, dlatego grafik dostosowujemy do zajęć na uczelni.

6. Realizujemy własną misję

Razem tworzymy zgrany zespół, a powierzone nam zadania wykonujemy sprawnej i efektywniej dzięki wzajemnemu wsparciu. Cechuje nas dbałość o szczegóły oraz dogłębna analiza każdego projektu. Jesteśmy świadomi swojej roli i celu, do którego dążymy. Naszą misją jest indywidualnie podejście do każdego klienta i precyzyjne dopasowanie rozwiązań do jego potrzeb.

7. Pniemy się w górę

W momencie jak się zatrudniłam, w firmie pracowało ok. 30 osób. Minął ponad rok i jest już nas ok. 50. Co jest dobrym dowodem na to, że cały czas rośniemy. Mamy to szczęście, że branża IT prężnie się rozwija. Z naszymi działaniami wychodzimy nie tylko na rynek polski, ale też na zagraniczny, np. Niemcy, Holandia czy Norwegia.

pniemy sie w gore

8. Dbamy o dobór użytecznych benefitów

Nie wypada nie wspomnieć o benefitach jakie oferujemy. Nie jest to najważniejsza rzecz, ale z pewnością niejednemu umiliła dzień w pracy. Jak już wspominałam wcześniej oferujemy elastyczne godziny pracy, nie tylko dla praktykantów. Jest to wygodne, gdy potrzebujemy coś załatwić w urzędzie czy odebrać dziecko z przedszkola. Branża IT idealnie nadaje się do pracy zdalnej, dlatego w dobie pandemii łatwo było nam wszystkim przejść na taki tryb, bez spadku efektywności. W zdrowym ciele zdrowy duch, dlatego nie mogliśmy zapomnieć też o karcie sportowej na przeróżne aktywności fizyczne. Dla równowagi zapewniamy też pyszną pizzę w każdy piątek i świeże owoce we wtorki.

9. Należymy do SoDA (Software Development Association Poland)

Jest to organizacja, która aktualnie zrzesza ponad 100 firm z branży IT. Jest to dobre źródło wiedzy, gdzie można wymienić się opiniami i radami pomiędzy członkami. Dodatkowo umożliwia ona łatwiejszy start na rozpoczęcie współpracy. SoDA organizuje też mnóstwo przydatnych szkoleń biznesowych, marketingowych oraz technicznych dla wszystkich członków organizacji. Jest to kolejna, dobra okazja na rozwój.

Podsumowanie

Powodów, dla których warto pracować w Evertop uzbierałoby się znacznie więcej, jednak w tym artykule postanowiłam wymienić 9 najistotniejszych. Mam nadzieję, że ten artykuł zarysował wam obraz jak wygląda praca w naszej firmie i jakimi wartościami się w niej kierujemy.

Share

Katarzyna Baron
Katarzyna Baron
Specjalista ds. Marketingu Stała bywalczyni festiwali filmowych, zagorzała czytelniczka i miłośniczka zwierząt.
Przeczytaj inne moje artykuły

logo stopka
Copyright ©2023, Evertop Sp. z o.o. | Polityka prywatności
scroll to top